Markéta odešla do Švýcarska již v roce 1991 po studiu Hotelové školy v Turnově, tady potkala svého prvního manžela a narodily se jim tu obě děti. Švýcarsko a zdejší skvěle fungující dopravní systém si oblíbila velmi rychle, později začala radit svým kamarádům a známým, kteří se chtěli do Švýcarska podívat.

Zájem byl velký, a tak se roku 2007 rozhodla založit vlastní cestovní agenturu s velmi osobní péčí o každého klienta. S manželem se rozešli, ale na svých cestách Švýcarskem potkala Markéta svého současného manžela a partnera pro vysněné podnikání. Vedli spolu hotel v Oberalppasu, v Andermattu a nyní působí v hotelu Belalp nad Blatten v nádherné krajině walliských Alp s výhledem na Aletschský ledovec a přehlídku čtyřtisícových vrcholů.

Jejich pohostinství je na vysoké úrovni a současně příjemně lidské a srdečné. Není divu, že víkendy jsou na svatby místních vyprodané na rok dopředu. Jestli Vás cesty zavedou do malebného Wallisu, nezapomeňte se tu zastavit. www.hotel-belalp.ch.

A pokud máte rádi švýcarské vlaky, podívejte se na nabídku zájezdů z portfolia Markéty Meier a její agentury Švýcarsko vlakem. www.svycarsko-vlakem.cz. Interview s Markétou Meier vyšlo v časopisu SWISSMAG č.12 v roce 2015.Česká televize s Markétou natočila medailon….

Zde se můžete podívat na video z Belalp.