Naši krajané žijící dlouhodobě ve Švýcarsku připravují program pro dospělé i děti v Českém domě v Curychu. Aktuální program na léto 2023 najdete tady.

Roland’s Chili-Workshop
Rolandovu ostrou omáčku už mnozí z vás znají a i díky tomu, že se stává stále oblíbenější, pořádáme pro vás další workshop, při kterém se naučíte tuto chili parádu sami připravit.
Kurz je vhodný pro všechny od 16 let, kteří …

 • si rádi užívají vaření
 • jí s nadšením pikantní jídlo
 • chtějí objevit novou stránku Chili
 • chtějí si vyměnit názory a pobavit se o ostrých a pikantních omáčkách
 • Chcete si užít příjemný a zábavný okamžik

V uvolněné atmosféře vám ukáži, jak se vaří chilli omáčka a na co je třeba dávat pozor.Nejsou vyžadovány žádné zvláštní předchozí znalosti.Pokud chcete, můžete si přinést vlastní odrůdu chili.
Přihlásit se můžete nejpozději do 22. 6. zde
Instruktor kurzu: Roland Retteghieri
Těším se na vaši registraci.
Dotazy: mail@czechinzurich.ch

Če só hode? Naše!!! Zveme vás na již druhé Krojované hody CzechIN Zürich. V sobotu 1. 7. bude Boulevard Lilienthal 48 opět hýřit barvami a bujarým veselím. Za hudebního doprovodu Jahomanky a společně s Folklórem75 se budeme veselit, zpívat, tančit, hodovat a užívat si krásy moravských krojů, lidových tradic, lahodných specialit, moravského vína a všeho, co k hodům patří. Rezervujte si tento den pro návštěvu CzechIN, protože vás čeká jedinečná atmosféra, pohostinnost a nezapomenutelné zážitky. Součástí hodových oslav bude také výstava modrotisku a prodejní stánky s tradičními výrobky Slovácka a Jihomoravského kraje. 

Srdečně vás zveme na výstavu modrotisku, která na jeden týden obleče CzechIN Zürich do modrobílé krásy 💙💙💙 ze Strážnice.
Výstavu modrotisku přijede představit tiskařka
v 5. generaci rodiny Jochových, nositelka ocenění Mistr tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje Gabriela Bartošková.
Výstava potrvá od 1. do 9. července a budete na ní moci obdivovat krásné vzory vzniklé pod rukami zkušených tiskařů, dozvíte se mnohé z historie modrotisku a tiskařské tradice na Moravě, budete si moci vyzkoušet práci tiskaře a odnesete si i vzpomínku v podobě dárku. V sobotu 1. a neděli 2. 7. využijte možnosti komentované prohlídky se samotnou Gabrielou Bartoškovou. V sobotu 1. 7. můžete výstavu navštívit bezplatně v rámci Krojovaných slavností CzechIN, v ostatní dny za vstupné 5 Chf na osobu, děti mají vstup na výstavu zdarma. 

Zveme vás na kreativní neděli plnou modré barvy při workshopu modrotisku s Gabrielou Bartoškovou. 

Při seznamování se s 1. částí výroby, tedy tiskem, si každý účastník potiskne plátno 1m x 1,3 m, které je vhodné např. na tisk ubrusu, prostírek, tašek, šátku, polštářků nebo originální metráže. Kromě historických forem můžete vyzkoušet malbu štětcem a další techniky. Každý, kdo má zájem přinést vlastní pomůcky, nebojte se je vyzkoušet!

Jak už je u nás zvykem, můžete si přinést své oděvy, které lze v ušitém stavu také potisknout a zabarvit. Za každý kus (tričko, kalhoty, košile, sukně, šaty, taška, plátěné boty) je na místě příplatek 10 Chf. (u bot za pár). Ujistěte se, že každý kousek obsahuje alespoň 80% bavlny či jiné přírodniny.

Doporučujeme si přinést pracovní plášť nebo jiný oděv.Kapacita je 10 osob. Délka workshopu je asi 3 hodiny.Cena workshopu na osobu 95 Chf zahrnuje:

 • 1 m bavlněné látky š. 135 cm
 • tiskařský pop
 • barvení
 • tisk historickými formami
 • krátká přednáška
 • lektorování 
 • poplatek za pronájem prostor 
 • poplatek za dopravu 

Vámi potisknutá metráž nebo hotové výrobky jsou nyní připraveny pro fázi sušení, následné barvení, praní, sušení a mandlování. Váš výrobek bude zhruba po šesti týdnech k vyzvednutí v CzechINu a nebo bude zaslán na vámi uvedenou adresu.